Ako znížiť svoju uhlíkovú stopu bez toho, aby ste zruinovali banku: osvojte si zelený postoj

Každodenným prijímaním malých opatrení môžete výrazne prispieť k zníženiu svojej uhlíkovej stopy. Rady, ktoré vám poskytneme, už mnohí z nás poznajú, no iní to ešte nevedia alebo si neuvedomujú, aký pozitívny vplyv môžu mať na našu planétu. (Joanie)

1. Optimalizujte svoj dom, aby ste znížili jeho spotrebu energie

Zlepšenie energetickej účinnosti vášho domova je zásadným krokom k obmedzeniu vašej uhlíkovej stopy. Tu je niekoľko oblastí na zlepšenie, ktoré môžete zvážiť:

  • Izolujte svoj dom: Dobre izolovaný dom znižuje potrebu vykurovania a tým aj spotrebu energie. Môže to byť tepelná izolácia zvonku alebo zvnútra, myslite však aj na zvukovú izoláciu a vzduchotesnosť pre zvýšený komfort.
  • Rozhodnite sa pre vysokovýkonné zariadenia: Vyberte si domáce spotrebiče a ďalšie zariadenia (kúrenie, teplá úžitková voda atď.) s označením A+++ s nižšou spotrebou energie.
  • Uprednostňujte obnoviteľné energie: Inštalácia solárnych panelov, solárnych ohrievačov vody alebo aerotermálnych tepelných čerpadiel vám umožní produkovať časť vašej energie a zároveň znížiť vašu uhlíkovú stopu.