Lepidlo na škrob alebo tekuté lepidlo?

Pre zodpovedný návrat do školy odporúčame lepidlo na báze škrobu. V jeho bielom hrnci s oranžovým vrchnákom sme spoznali jeho vôňu medzi všetkými ostatnými lepidlami; všetci sme milovali používanie tohto lepidla, vďaka ktorému ste ho chceli zjesť.

100% prírodné a hlavne používané na lepenie tapiet na steny, škrobové lepidlo je ekologické lepidlo vyrobené z pšenice, ryže, múky alebo kukurice, zmiešané s vodou. Môžete pridať horký mandľový olej alebo konzervačné látky, aby ste zabránili baktériám a plesniam.

Akvarel alebo akrylová farba?

Vplyv obrazov na naše životné prostredie nie je neškodný. Syntetické farby riediteľné rozpúšťadlom obsahujú drobné syntetické častice, ktoré nezachytí žiadna čistička odpadových vôd a znečisťujú vodné toky.

A aj keď je akrylová farba menej toxická a znečisťujúca ako syntetická farba, z environmentálneho hľadiska zostáva akvarelová farba najviac odporúčaná. Po prvé, na rozdiel od bežnej farby nevypúšťa toxické produkty. Koncentrácia prchavých organických zlúčenín (VOC), týchto chemikálií, ktoré obsahujú uhlík a ktoré sa často nachádzajú vo farbách, je teda takmer nulová.

Páskový korektor alebo tekutý korektor?

Korektor stuhy sa javí ako najekologickejší. Korekčný valček s páskou je ekologickejší, pretože je znovu naplniteľný a vyrobený väčšinou z recyklovaných a niekedy aj recyklovateľných materiálov, na rozdiel od tekutého korekčného valčeka, ktorý pozostáva z potenciálne toxických a znečisťujúcich tekutých rozpúšťadiel.

Fixky, perá, rollery: áno, ale neparfumované!

Podľa UFC sú voňavé perá stokrát toxickejšie ako fixky. V atramentoch sú aj alergény a konzervačné látky, keďže deti s týmito výrobkami manipulujú prstami.

Prírodná drevená ceruzka alebo lakovaná ceruzka?

Je zrejmé, že sme vám nemohli poradiť lepšie ako získanie ceruzky z prírodného dreva. V lakovaných ceruzkách nájdeme endokrinné disruptory, vo farebných ceruzkách alebo v ceruzkách ftaláty. Deti sú preto v kontakte s týmito látkami, keď žuvajú koniec ceruziek.

Zápisníky a obliečky s európskou environmentálnou značkou alebo štítkom Modrý anjel?

Nemecká národná značka „Modrý anjel“ je jednou z najnáročnejších, spája prísne technické kritériá s environmentálnymi požiadavkami. Papierové vlákna pochádzajú zo 100% odpadového papiera a výrobný proces vylučuje niektoré nebezpečné látky. Európska environmentálna značka bola vytvorená s cieľom propagovať produkty a služby so zníženým vplyvom na životné prostredie a podporuje prechod na obehové hospodárstvo. Dobrovoľné, predstavuje environmentálnu dokonalosť produktov a služieb.

Neparfumovaná alebo voňavá modelovacia hmota?

Neparfumovaná modelovacia hmota je netoxická a vyrába sa predovšetkým z pšeničnej múky a vody. Rovnako ako fixky, aj vonná modelovacia hmota obsahuje alergény a konzervačné látky, s ktorými sa neodporúča manipulovať našim malým miláčikom.

A žuvačka, čo si dáme?

Najzodpovednejšia guma by bola bez ftalátov, latexu a vône. Niektoré z týchto látok môžu mať pri vdýchnutí, požití alebo pri kontakte s pokožkou škodlivé účinky na zdravie.

Zmazateľná alebo permanentná fixka?

Zatiaľ čo fixky stierateľné za sucha opotrebovaním miznú, permanentné fixky sa dajú ľahko odstrániť. Stierateľné fixky majú celý rad produktov vyrobených vo Francúzsku (menšia uhlíková stopa pri preprave). Vo všeobecnosti sú menej znečisťujúce a ľahšie sa vymazávajú ako permanentné značky, ktoré sú často tvorené nezmazateľnými toxickými látkami.

Pamätajte, že aj keď sa to môže zdať absurdné, produkty ako školské potreby pre deti nepodliehajú žiadnym predpisom. Zdá sa, že ide o problém verejného zdravia, ktorý bol zanedbaný. (nievre.fr)