Prvý veľtrh o „uhlíkovej neutralite“.

Viac ako 1 000 ekologických technológií bolo tento týždeň predstavených na medzinárodnom veľtrhu uhlíkovej neutrality v Šanghaji, podľa 36 Carbon .  Podujatie , prvé svojho druhu v Číne, trvalo štyri dni a predstavilo riešenia klimatických a environmentálnych výziev . Tematické zóny na mieste konania zahŕňali energetickú efektívnosť, šetrenie, obehové hospodárstvo, dopravu a služby. Viac ako 600 vystavovateľov zahŕňalo svetové značky ako Tesla, BASF a Schneider Electric; čínske štátne podniky ako Baowu Steel, Sinopec a Shenergy; a čínske súkromné ​​podniky ako Midea, Envision a Cathay Bio. Tesla predstavila svoju Gigafactory Shanghai, o ktorej tvrdí , že jej v roku 2022 pomohla znížiť emisie skleníkových plynov na celosvetovo vyrobené auto medziročne o 30 % vďaka väčšiemu využívaniu obnoviteľnej energie a ekologickejším výrobným metódam. Predviedla tiež Solar Roof , systém panelov na výrobu elektriny, ktoré sa veľmi podobajú strešným škridlám. Spoločnosť BASF medzitým predstavila svoju najnovšiu technológiu spracovania na výrobu vodíka zo zemného plynu. A spoločnosť L’Oréal odhalila systém označovania produktov, ktorý hodnotí environmentálnu výkonnosť počas životného cyklu. Ako súčasť plánu na zníženie hutníctva na čistú nulu skupina Baowu odhalila, že stavia prvú šachtovú pec na báze vodíka v Číne, ktorá integruje vodík a koksárenský plyn a dokáže vyrobiť milión ton ocele ročne. Pec, ktorej dokončenie sa očakáva do januára, zníži emisie skleníkových plynov o 500 000 ton ročne v porovnaní s tradičnou pecou rovnakého rozsahu, uviedla spoločnosť.

Wangsu Science & Technology predviedla chladiaci systém, ktorý ponorí dátové servery do kvapaliny. Môže nahradiť systém chladenia ventilátorom a znížiť spotrebu energie IT zariadení o 10 % až 20 %, uviedla spoločnosť.  Prvé úplne ponorené dátové centrum už bolo postavené v Šanghaji.

Keďže náklady na tieto nové technológie môžu brániť širokému prijatiu, cieľom veľtrhu v Šanghaji bolo pomôcť investorom a spoločnostiam objaviť sľubné projekty, a tým pritiahnuť kapitál do riešení v oblasti klímy a životného prostredia. (AI)