Šéf OSN vyzýva všetkých, aby boli na palube pri spustení Climate Promise 2025

Najvyšší predstavitelia OSN spustili v utorok novú globálnu kampaň na riešenie klimatickej núdze, pričom vplyvní predstavitelia sociálnych médií, domorodí vodcovia a korporátni giganti ukázali, čo urobili a čo príde.

Climate Promise 2025 má za cieľ urýchliť úsilie z miestnej na medzinárodnú úroveň s cieľom podniknúť ambicióznejšie kroky na zabezpečenie toho, aby sa globálna teplota nezvýšila nad hranicu 1,5°, čo je cieľ stanovený v  Parížskej dohode z roku 2015 o zmene klímy.

Generálny tajomník OSN António Guterres uviedol, že iniciatíva vedená Rozvojovým programom OSN ( UNDP ) uznáva dôležitú pravdu v boji proti klíme: „nie je všetko v záhube a temnote“.

„Mnoho krajín má vôľu podniknúť ambicióznejšie kroky v oblasti klímy, ale svet sa musí zmobilizovať, aby sa ubezpečil, že existuje spôsob,“ povedal na podujatí Pod 1,5 do roku 2025: Spustenie plánu .

Podujatie, ktoré moderoval herec Ato Essandoh, obsahovalo rozhovory a prísľuby k akcii, ktoré sa prelínali s videami odvysielanými z celého sveta a odzrkadľovali zbor výziev pre svetových lídrov, aby sa pridali a dodržali sľub. (Viac na news.un.org)