ZOSTÁVA ČAS NA OBMEDZENIE GLOBÁLNEHO OTEPĽOVANIA

Iba 0,14 g CO2 sa vyprodukuje, keď navštívite náš web. Zmerajte uhlíkovú stopu svojho webu

„Za posledný rok sme boli svedkami skutočného nárastu popierania klímy vo verejnej mienke“

V poslednom roku došlo k skutočnému nárastu popierania klímy vo verejnej mienke. Komunita  popieračov klímy na Twitteri sa reorganizovala a rozrástla.  Táto nová komunita útočí na klimatických vedcov, najmä tým, že ich uráža.

Existuje niekoľko možných vysvetlení nárastu popierania klímy. Jednou z možností je, že ľudia sú frustrovaní z toho, že sa o zmene klímy hovorí príliš. Môžu cítiť, že zmena klímy je problém, ktorý sa nemôže vyriešiť, a že sa o ňom hovorí príliš veľa. Ďalšou možnosťou je, že ľudia veria dezinformáciám o zmene klímy, ktoré sú šírené popierateľmi klímy. Tieto dezinformácie môžu zahŕňať tvrdenia, že zmena klímy nie je spôsobená ľudskou činnosťou, alebo že zmena klímy nie je problémom.

Je dôležité poznamenať, že zmena klímy je vedecky podložená pravda. Zmena klímy je spôsobená ľudskou činnosťou a je vážnym problémom, ktorý si vyžaduje okamžité opatrenia. Existuje množstvo dôkazov, ktoré podporujú tvrdenie, že zmena klímy je realitou. Tieto dôkazy zahŕňajú pozorovania stúpajúcich hladín morí, extrémne počasie a zmeny v rastlinách a živočíchoch.

Je dôležité, aby sme sa obhajovali proti popieraniu klímy. Môžeme to urobiť tým, že podporíme vedcov, ktorí pracujú na zmene klímy, a tým, že budeme hovoriť o zmene klímy s našimi priateľmi a rodinou. Môžeme tiež podporiť politikov, ktorí sa zaväzujú riešiť zmenu klímy.

Je dôležité pamätať na to, že zmena klímy je vážnym problémom, ktorý si vyžaduje okamžité opatrenia. Môžeme urobiť rozdiel tým, že sa obhajujeme proti popieraniu klímy a podporíme riešenia zmeny klímy.  (AI)