Päť spôsobov, ako znížiť svoju uhlíkovú stopu len za jeden deň

Zmena klímy je vážny problém, ktorému čelí naša planéta. Všetci môžeme urobiť svoj diel, aby sme pomohli znížiť naše emisie a spomaliť zmeny klímy. Tu je päť vecí, ktoré môžete urobiť dnes, aby ste znížili svoju uhlíkovú stopu:

  1. Skontrolujte si klimatizáciu. Každý stupeň vášho termostatu AC má vplyv na vašu environmentálnu stopu. Naozaj potrebujete žiť v arktických teplotách? Investujte do odvlhčovača, pretože často je neznesiteľná vlhkosť, nielen teplo.
  2. Vyberte si správnu fľašu s vodou. Kúpte si nerezovú alebo sklenenú fľašu na vodu, ktorú môžete dopĺňať. Ak máte obavy z pitia vody z vodovodu, na trhu je množstvo filtrov, ktoré vám môžu pomôcť.
  3. Obmedzte šumivé nápoje. Nealkoholické nápoje majú veľký vplyv na životné prostredie, takže zníženie pomôže nielen zachrániť planétu, ale tiež vás povzbudí, aby ste pili viac zdravých alternatív, ako je voda.
  4. Vypnite kohútik. Dávajte pozor na to, ako používate vodu. Pri čistení zubov nenechávajte pustený kohútik a snažte sa sprchovať kratšie – to má vplyv na naše životné prostredie.
  5. Nenechávajte rozsvietené svetlá. Rovnaké ako vyššie. Jednoduché správanie, ako je zhasnutie svetla, keď nie ste v miestnosti, môže znamenať obrovský rozdiel. Posuňte to ešte ďalej príležitostným používaním sviečok. Romantika a environmentálne povedomie sú víťazné črty.

Toto je len niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste znížili svoju uhlíkovú stopu. Každý malý krok sa počíta.