Uhlíková stopa Veľkonočných sviatkov

Aká je uhlíková stopa veľkonočného vajíčka v kg co2e? Presná uhlíková stopa veľkonočných vajec sa môže líšiť podľa rôznych faktorov, ale štúdie ukazujú, že priemerná uhlíková stopa jedného veľkonočného vajca je približne 0,6 kg CO2 ekvivalentu. Táto hodnota zahŕňa výrobné procesy, spracovanie, balenie, dopravu a všetky ostatné aspekty výroby a distribúcie vajec. Je dôležité brať do úvahy všetky tieto faktory, keď sa zvažuje uhlíková stopa potravín.

Aká je uhlíková stopa veľkonočného obedu v kg co2e? Uhlíková stopa veľkonočného obedu môže byť veľmi rôznorodá v závislosti od toho, aké jedlá sa podávajú a aké suroviny sa používajú. Priemerná uhlíková stopa jedného veľkonočného obedu sa odhaduje na približne 5-6 kg CO2 ekvivalentu na osobu. Táto hodnota zahŕňa výrobu, spracovanie, distribúciu a prípravu všetkých jedál, ako aj energiu spotrebovanú počas prípravy jedál. Pri výbere surovín a jedál s nižšou uhlíkovou stopou a minimalizovaním plýtvania potravinami môžete prispieť k zníženiu celkovej uhlíkovej stopy vašej veľkonočnej hostiny.

Na tieto otázky nám odpovedala naša Co2AI. Vyskúšajte ju aj vy a položte jej akúkoľvek otázku z problematiky klimatických zmien,  uhlíkovej stope,  uhlíkovej neutrality. …